 All Product > Embedded Processors > MPU-Microprocessors > Atmel  (AT89C4051-24PU)
Atmel AT89C4051-24PU
PartNo:
AT89C4051-24PU
Manufacturers: Atmel
Qty: 7628
Request Qty:
Description: 8-bit Microcontrollers - MCU 8051 4K FLASH 2.7 TO 5.5V 24MHZ 4V-5.5V
RoHS:Details
Core:8051
Data Bus Width:8 bit
Maximum Clock Frequency:24 MHz