 All Product > Embedded Processors > MPU-Microprocessors > Atmel  (ATTINY25V-10SSU)
Atmel ATTINY25V-10SSU
PartNo:
ATTINY25V-10SSU
Manufacturers: Atmel
Qty: 6223
Request Qty:
Description: 8-bit Microcontrollers - MCU 8-bit 1.8V 20MHz
RoHS:Details
Core:AVR
Data Bus Width:8 bit
Maximum Clock Frequency:10 MHz