 All Product > Inductors > Coupled Inductors > J.W. Miller  (PM3604-300-RC)
J.W. Miller PM3604-300-RC
PartNo:
PM3604-300-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 348
Request Qty:
Description: Coupled Inductors 300uH 20%
RoHS:Details
Inductance - Parallel:300 uH
Inductance - Series:1200 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:520 mA
Maximum DC Resistance:730 mOhms