 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Coilcraft  (0402CS-39NXGLW)
Coilcraft 0402CS-39NXGLW
PartNo:
0402CS-39NXGLW
Manufacturers: Coilcraft
Qty: 16000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors RF Chip Inductor 39 nH 2 % 0.2 A
RoHS:Details
Inductance:39 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:550 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.1 GHz
Q Minimum:45
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1.19 mm
Case Width:0.64 mm
Case Height:0.66 mm