 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1110-220K-RC)
J.W. Miller 1110-220K-RC
PartNo:
1110-220K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 57
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22uH 10%
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:5.5 A
Maximum DC Resistance:20 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:0.84 in