 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1110-331K-RC)
J.W. Miller 1110-331K-RC
PartNo:
1110-331K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 172
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 330uH 10%
RoHS:Details
Inductance:330 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.3 A
Maximum DC Resistance:336 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Shielding:Unshielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:0.84 in
Case Width:0.66 in