 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1120-102K-RC)
J.W. Miller 1120-102K-RC
PartNo:
1120-102K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 448
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.0mH 10%
RoHS:Details
Inductance:1 mH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1:00 上午
Maximum DC Resistance:818 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:8.84 in