J.W. Miller (1120-221K-RC)
PartNo:
1120-221K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
345
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 220uH 10%
Details
Inductance:
220 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
2.8 A
Maximum DC Resistance:
150 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:
8.84 in