J.W. Miller (1120-471K-RC)
PartNo:
1120-471K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
239
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 470uH 10%
Details
Inductance:
470 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
1.6 A
Maximum DC Resistance:
355 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:
8.84 in