 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1130-121K-RC)
J.W. Miller 1130-121K-RC
PartNo:
1130-121K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 212
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 120uH 10%
RoHS:Details
Inductance:120 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:7.2 A
Maximum DC Resistance:46 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:0.84 in