 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1130-220K-RC)
J.W. Miller 1130-220K-RC
PartNo:
1130-220K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 421
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22uH 10%
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:13.5 A
Maximum DC Resistance:11 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:0.84 in
Case Width:1.1 in