 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1130-270K-RC)
J.W. Miller 1130-270K-RC
PartNo:
1130-270K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 212
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 27uH 10%
RoHS:Details
Inductance:27 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:13.5 A
Maximum DC Resistance:12 mOhms
Operating Temperature Range:
Shielding:Unshielded
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:0.84 in