J.W. Miller (1130-330K-RC)
PartNo:
1130-330K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
197
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 33uH 10%
Details
Inductance:
33 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
13.5 A
Maximum DC Resistance:
17 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Package / Case:
Case Length:
0.84 in