J.W. Miller (1130-332K-RC)
PartNo:
1130-332K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Description:
Fixed Inductors 3.3mH 10%
Details
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
1.3 A
Maximum DC Resistance:
1.27 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
0.84 in