J.W. Miller (1130-390K-RC)
PartNo:
1130-390K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
197
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 39uH 10%
Details
Inductance:
39 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
11.4 A
Maximum DC Resistance:
22 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
0.84 in