 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1130-5R6M-RC)
J.W. Miller 1130-5R6M-RC
PartNo:
1130-5R6M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 214
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.6uH 20%
RoHS:Details
Inductance:5.6 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:21 A
Maximum DC Resistance:3 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Shielding:Unshielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:0.84 in
Case Width:1.1 in