J.W. Miller (1140-100K-RC)
PartNo:
1140-100K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
137
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 10uH 10%
Details
Inductance:
10 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
27 A
Maximum DC Resistance:
5 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
1.03 in