 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1140-103K-RC)
J.W. Miller 1140-103K-RC
PartNo:
1140-103K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 207
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10mH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.3 A
Maximum DC Resistance:2.76 Ohms
Package / Case:
Case Length:1.03 in