 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (1140-121K-RC)
J.W. Miller 1140-121K-RC
PartNo:
1140-121K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 228
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 120uH 10%
RoHS:Details
Inductance:120 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:14.4 A
Maximum DC Resistance:28 mOhms
Package / Case:
Case Length:1.03 in