J.W. Miller (1140-153K-RC)
PartNo:
1140-153K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
416
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 15mH 10%
Details
Inductance:
15 mH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
1.3 A
Maximum DC Resistance:
3.39 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
1.03 in