J.W. Miller (1140-331K-RC)
PartNo:
1140-331K-RC
Qty:
385
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 330uH 10%
Details
Inductance:
330 uH
Maximum DC Current:
11.4 A
Maximum DC Resistance:
74 mOhms
Case Length:
1.03 in