J.W. Miller (1140-4R7M-RC)
PartNo:
1140-4R7M-RC
Qty:
140
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 4.7uH 20%
Details
Inductance:
4.7 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
27 A
Maximum DC Resistance:
3 mOhms
Case Length:
1.03 in