ICE Components (1D10A-100M)
PartNo:
1D10A-100M
Manufacturers:
ICE Components
Qty:
913
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors Class D Inductor 10uH 20.5mOhms
Details
Inductance:
10 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
4.5 A
Maximum DC Resistance:
20.5 mOhms
Operating Temperature Range:
- 40 C to + 130 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Shielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
11.5 mm
Case Width:
11 mm
Case Height:
7.5 mm