 All Product > Inductors > Fixed Inductors > ICE Components  (1D10A-330M)
ICE Components 1D10A-330M
PartNo:
1D10A-330M
Manufacturers: ICE Components
Qty: 104
Request Qty:
Description: Fixed Inductors Class D Inductor 33uH 20.5mOhms
RoHS:Details
Inductance:33 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:4.5 A
Maximum DC Resistance:20.5 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 130 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:11.5 mm
Case Width:11 mm
Case Height:7.5 mm