J.W. Miller (2000-330-V-RC)
PartNo:
2000-330-V-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
162
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 33uH 15% Vertical
Details
Inductance:
33 uH
Tolerance:
0.15
Maximum DC Current:
3.5 A
Maximum DC Resistance:
54 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Shielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
0.29 in
Case Height:
0.68 in