 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (2000-470-V-RC)
J.W. Miller 2000-470-V-RC
PartNo:
2000-470-V-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 416
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 15% Vertical
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:0.15
Maximum DC Current:3.2 A
Maximum DC Resistance:64 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:0.29 in
Case Height:0.68 in