 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (2100HT-180V-RC)
J.W. Miller 2100HT-180V-RC
PartNo:
2100HT-180V-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 171
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 18uH 15%
RoHS:Details
Inductance:18 uH
Tolerance:0.15
Maximum DC Current:8.6 A
Maximum DC Resistance:16 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 200 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:0.45 in
Case Height:0.86 in