 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (2200HT-101-V-RC)
J.W. Miller 2200HT-101-V-RC
PartNo:
2200HT-101-V-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 154
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 15% Vertical
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.15
Maximum DC Current:5.3 A
Maximum DC Resistance:61 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 200 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:0.55 in
Case Height:0.95 in