 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (2200HT-181-V-RC)
J.W. Miller 2200HT-181-V-RC
PartNo:
2200HT-181-V-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 46
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 180uH 15% Vertical
RoHS:Details
Inductance:180 uH
Tolerance:0.15
Maximum DC Current:4.6 A
Maximum DC Resistance:82 mOhms
Case Length:
Case Width:0.55 in
Case Height:0.95 in