 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (2200HT-1R8-V-RC)
J.W. Miller 2200HT-1R8-V-RC
PartNo:
2200HT-1R8-V-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 100
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.8uH 15% Vertical
RoHS:Details
Inductance:1.8 uH
Tolerance:0.15
Maximum DC Current:21.8 A
Maximum DC Resistance:4 mOhms
Operating Temperature Range:
Package / Case:
Case Length:22.352 mm
Case Width:11.684 mm
Case Height:0.034 mm