J.W. Miller (2300HT-100-H-RC)
PartNo:
2300HT-100-H-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
109
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 10uH 15% Horizontal
Details
Inductance:
10 uH
Tolerance:
0.15
Maximum DC Current:
23.3 A
Maximum DC Resistance:
6 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 200 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
Case Width:
Case Height:
0.65 in