J.W. Miller (2300HT-220-H-RC)
PartNo:
2300HT-220-H-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
61
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 22uH 15% Horizontal
Details
Inductance:
22 uH
Tolerance:
0.15
Maximum DC Current:
19 A
Maximum DC Resistance:
8 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 200 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
0.65 in
Case Width:
14.224 mm
Case Height:
16.51 mm