 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5300-28-RC)
J.W. Miller 5300-28-RC
PartNo:
5300-28-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 920
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 180uH 10%
RoHS:Details
Inductance:180 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:380 mA
Maximum DC Resistance:1.4 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:2.8 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:0.50 in