 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5800-100-RC)
J.W. Miller 5800-100-RC
PartNo:
5800-100-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 910
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.28 A
Maximum DC Resistance:33 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.7 in