J.W. Miller (5800-150-RC)
PartNo:
5800-150-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
195
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 15uH 10%
Details
Inductance:
15 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
1.28 A
Maximum DC Resistance:
40 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Axial
Package / Case:
Case Length:
0.7 in