 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5800-152-RC)
J.W. Miller 5800-152-RC
PartNo:
5800-152-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 358
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.5mH 10%
RoHS:Details
Inductance:1.5 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:158 mA
Maximum DC Resistance:3.45 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.7 in