 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5800-183-RC)
J.W. Miller 5800-183-RC
PartNo:
5800-183-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 611
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 18mH 10%
RoHS:Details
Inductance:18 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:39 mA
Maximum DC Resistance:48.3 Ohms
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.7 in