 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5800-470-RC)
J.W. Miller 5800-470-RC
PartNo:
5800-470-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 421
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 10%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:804 mA
Maximum DC Resistance:109 mOhms
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.7 in