 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5800-471-RC)
J.W. Miller 5800-471-RC
PartNo:
5800-471-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 541
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 470uH 10%
RoHS:Details
Inductance:470 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:315 mA
Maximum DC Resistance:1.15 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.7 in