J.W. Miller (5900-102-RC)
PartNo:
5900-102-RC
Description:
Fixed Inductors 1mH 10%
Details
Inductance:
1 mH
Maximum DC Current:
800 mA
Maximum DC Resistance:
844 mOhms
Shielding:
Shielded
Case Length:
0.9 in