 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5900-103-RC)
J.W. Miller 5900-103-RC
PartNo:
5900-103-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 200
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10mH 10%
RoHS:Details
Inductance:10 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:7.3 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.9 in