 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5900-151-RC)
J.W. Miller 5900-151-RC
PartNo:
5900-151-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 700
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 150uH 10%
RoHS:Details
Inductance:150 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.6 A
Maximum DC Resistance:129 mOhms
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.9 in