 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5900-221-RC)
J.W. Miller 5900-221-RC
PartNo:
5900-221-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 327
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 10%
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.6 A
Maximum DC Resistance:162 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.9 in