 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5900-271-RC)
J.W. Miller 5900-271-RC
PartNo:
5900-271-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 550
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 270uH 10%
RoHS:Details
Inductance:270 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:1.6 A
Maximum DC Resistance:208 mOhms
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.9 in