 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5900-333-RC)
J.W. Miller 5900-333-RC
PartNo:
5900-333-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 139
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 33mH 10%
RoHS:Details
Inductance:33 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:125 mA
Maximum DC Resistance:25.7 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.9 in