 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5900-393-RC)
J.W. Miller 5900-393-RC
PartNo:
5900-393-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 240
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 39mH 10%
RoHS:Details
Inductance:39 mH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:31.8 Ohms
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.9 in