 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (5900-4R7-RC)
J.W. Miller 5900-4R7-RC
PartNo:
5900-4R7-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 200
Request Qty:
Description: Fixed Inductors HI CURRENT 4.7uH AXIAL CHOKE
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:Axial
Package / Case:
Case Length:0.9 in