J.W. Miller (6000-121K-RC)
PartNo:
6000-121K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
890
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors RF CHOKE 120uH RADIAL
Details
Inductance:
120 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
1.25 A
Maximum DC Resistance:
320 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
3.4 MHz
Q Minimum:
20
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
Radial
Package / Case:
Case Length:
12.2 mm