 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (6000-150K-RC)
J.W. Miller 6000-150K-RC
PartNo:
6000-150K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 798
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 15uH 10%
RoHS:Details
Inductance:15 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:2.9 A
Maximum DC Resistance:56 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:12 MHz
Q Minimum:50
Shielding:Unshielded
Termination Style:Radial
Package / Case:
Case Length:12.2 mm