 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (6000-220KRC)
J.W. Miller 6000-220KRC
PartNo:
6000-220KRC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 579
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 22 UH 10%
RoHS:Details
Inductance:22 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:2.4 A
Maximum DC Resistance:70 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:9.2 MHz
Q Minimum:40
Package / Case:
Case Length:12.2 mm